Workshop Copernicus a adaptace na klimatickou změnu

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Workshop Copernicus a adaptace na klimatickou změnu

25 září @ 9:00 - 17:30

Zdarma

V posledních letech poskytl program Copernicus nebývalé množství dat o životním prostředí v globálním, regionálním i lokálním měřítku. Data z programu Copernicus se již využívají pro monitorování klimatu a poskytují základní data pro řadu strategií přizpůsobování se změně klimatu.

Přijetím opatření v oblasti přizpůsobování se změně klimatu v současnosti stále existují příležitosti, jak zvýšit odolnost vůči změně klimatu a dále podpořit adaptační úsilí, a proto EU v roce 2021 aktualizovala svou adaptační strategii.

Na semináři budeme zkoumat výzvy a příležitosti v oblasti přizpůsobování se změně klimatu v rámci programu Copernicus, pozorování Země a dalších politik. Jeho součástí bude také zapojení zúčastněných stran do adaptace na změnu klimatu v městských oblastech v rámci hloubkového průzkumu Znalostního centra pro pozorování Země (KCEO) na toto téma.

Hlavním cílem semináře bude podpořit využívání dat programu Copernicus ve prospěch veřejných a soukromých uživatelů v oblasti přizpůsobování se změně klimatu a identifikovat vznikající potřeby a požadavky, které mohou být podkladem pro budoucí vývoj programu Copernicus.

Registrace je možná skrze tento formulář.

Více informací o webináři naleznete pod tímto odkazem.

Podrobnosti

Datum:
25 září
Čas:
9:00 - 17:30
Cena:
Zdarma
Webová stránka:
https://www.copernicus.eu/en/events/events/copernicus-and-climate-adaptation-workshop

Místo konání

Brusel
Belgie

Pořadatelé

EUSPA
Evropská komise