Copernicus v EU

 

  

 

     

 

 

Copernicus v ČR

 

 

 

 

    

 

Kontakt

  copernicus(at)cenia.cz

Přispěvatelské mise

Důležitou roli v programu Copernicus mají data přispěvatelských misí, která doplňují družice Sentinel a jsou důležitá především pro služby Copernicus. Jedná se o přibližně 30 existujících či plánovaných družicových misí ESA a jejich členských států, EUMETSATu a dalších evropských a mezinárodních subjektů.
I když jsou Sentinely nyní v provozu, pokračování přispěvatelských misí bude i nadále nezbytné, aby byl zajištěn celý rozsah požadavků na pozorování.

 

Seznam přispěvatelských misí programu Copernicus

* plánované družice

 

Zdroj: www.copernicus.eu a www.esa.int

Sentinel 3A odstartoval

Obecné Třetí družice vytvořená Evropskou kosmickou agenturou v rámci programu Copernicus, Sentinel 3A, odstartovala 16. 2. 2016 v 18:57 SEČ z kosmodromu v Plesecku.

Rodina družic Sentinel 3 se rozrůstá

Obecné V průběhu minulého týdne byla v Paříži podepsána smlouva mezi Evropskou kosmickou agenturou (ESA) a Thales Alenia Space of France na postavení dvou družic Sentinel 3C a 3D.

Družice Sentinel jako důležitý prvek při rozvoji aplikací pro zemědělství

Obecné

Náklady spojené s pořizováním dat byly v minulosti identifikovány jako jedna z hlavních překážek při rozvoji využití družicových dat v aplikacích pro zemědělství. Díky programu Copernicus se ale situace rychle mění k lepšímu.

Trendy ve vývoji monitorování globálního krajinného pokryvu

Obecné V nedávné době vydalo Společné výzkumné centrum (Joint Research Centre) kompendium obsahující informace o družicích provozovaných jak národními vesmírnými agenturami, tak i soukromými společnostmi, které splňují požadavky na globální pozorování krajinného pokryvu.

Konzultační workshop Služby Copernicus pro změny klimatu (C3S)

Obecné Dne 11. března 2016 proběhe Konzultační workshop Služby Copernicus pro změny klimatu (C3S). Hlavní náplní bude identifikace specifických potřeb, očekávání a pravděpodobných scénářů vývoje této služby po roce 2022.
Stránky: 1  2  3  4  5  6  7