Copernicus v EU

 

  

 

     

 

 

Copernicus v ČR

 

 

 

 

    

 

Kontakt

  copernicus(at)mzp.cz

Pozemní segment

Pozemní segment je určen k řízení družic, přenosu, zpracování, distribuci a archivaci jimi pořízených dat. Vybudování pozemního segmentu zahrnuje vybudování segmentu pro práci s družicovými daty a segmentu pro letové operace. Zvláštní důraz je kladen na dostupnost dat v téměř reálném čase a přístup k historickým datům všech družic.

 

Svůj vlastní pozemní segment má / bude mít každá z družic Sentinel, stejně jako jej mají přispěvatelské mise. Pozemní segment a přístup k datům Copernicus koordinuje ESA. Doplňkem pozemního segmentu má být tzv. Sentinel Collaborative Ground Segment v některých členských státech, který má umožnit lepší přístup k datům Sentinel pro jejich další využití. Celá soustava je koordinována tzv. systémem pro přístup k datům kosmické komponenty (Space Component Data Access System) - viz níže uvedené schéma.

Podrobnější informace naleznete zde.

Schéma pozemního segmentu Copernicus (zdroj: ESA)

Přihlaste se do soutěže Farming by Satellite

Obecné Máte nápad, jak využít družicovou navigaci a data z pozorování Země v oblasti zemědělství a není Vám více než 32 let? Potom je právě pro Vás určena soutěž Farming by Satellite.

Sentinel 1B v operační fázi

Obecné Družice Sentinel 1B, která odstartovala 25. dubna 2016, úspěšně dokončila přípravnou fázi a nyní přešla do plného provozu, doplní tak své dvojče Sentinel 1A.