Copernicus v EU

 

  

 

     

 

 

Copernicus v ČR

 

 

 

 

    

 

Kontakt

  copernicus(at)cenia.cz

Pozemní segment

Pozemní segment je určen k řízení družic, přenosu, zpracování, distribuci a archivaci jimi pořízených dat. Vybudování pozemního segmentu zahrnuje vybudování segmentu pro práci s družicovými daty a segmentu pro letové operace. Zvláštní důraz je kladen na dostupnost dat v téměř reálném čase a přístup k historickým datům všech družic.

 

Svůj vlastní pozemní segment má / bude mít každá z družic Sentinel, stejně jako jej mají přispěvatelské mise. Pozemní segment a přístup k datům Copernicus koordinuje ESA. Doplňkem pozemního segmentu má být tzv. Sentinel Collaborative Ground Segment v některých členských státech, který má umožnit lepší přístup k datům Sentinel pro jejich další využití. Celá soustava je koordinována tzv. systémem pro přístup k datům kosmické komponenty (Space Component Data Access System) - viz níže uvedené schéma.

Podrobnější informace naleznete zde.

Schéma pozemního segmentu Copernicus (zdroj: ESA)

Přihlaste se do soutěže Farming by Satellite

Obecné Máte nápad, jak využít družicovou navigaci a data z pozorování Země v oblasti zemědělství a není Vám více než 32 let? Potom je právě pro Vás určena soutěž Farming by Satellite.

Sentinel 1B v operační fázi

Obecné Družice Sentinel 1B, která odstartovala 25. dubna 2016, úspěšně dokončila přípravnou fázi a nyní přešla do plného provozu, doplní tak své dvojče Sentinel 1A.

Copernicus v ČR na Facebooku

Obecné Pro zlepšení propagace programu byla zřízena FB stránka Copernicus v ČR, která by měla sloužit jako podpůrný nástroj webu a zároveň umožnit lepší komunikaci s některými skupinami uživatelů.

Veřejná konzultace Space strategy for Europe

Obecné Evropská komise připravuje Vesmírnou strategii pro Evropu. Za účelem transparentnosti a sběru informací ze všech zúčastněných stran nyní běží do 12. 7. otevřená konzultace tohoto dokumentu.

Seminář Sentinels4Regions

Obecné Dne 28. června proběhl v Bruselu seminář iniciativy NEREUS o možnostech využití programu Copernicus v krajích, jehož základním cílem bylo předání zkušeností mezi uživateli a výzva k jejich další spolupráci a většímu využití dostupných dat v krajích.
Stránky: 1  2  3  4  5  6  7