Copernicus v EU

 

  

 

     

 

 

Copernicus v ČR

 

 

 

 

    

 

Kontakt

  copernicus(at)cenia.cz

Otázky a odpovědi

Copernicus je evropský program, primárně tedy slouží jako podpora pro rozhodování při vytváření a provádění evropských politik zejména v oblasti životního prostředí a bezpečnosti. Dále ale slouží uživatelům ze všech oblastí – ve státní správě jako zdroj informací pro lepší a efektivnější vykonávání její agendy, pro soukromý sektor má potenciál v podobě rozvoje služeb nad jeho daty a možné účasti v zajímavých projektech. Pro výzkumnou sféru a univerzity přináší program Copernicus nový zdroj dat pro vědecké práce a experimenty. V neposlední řadě i široká veřejnost bude těžit především ze služeb vytvářených nad daty Copernicus pro každodenní využití. Více informací o potenciálu programu Copernicus pro různé skupiny uživatelů si můžete přečíst v této sekci.
Data Sentinel jsou přístupná z portálu ESA. V současnosti jsou na oběžné družice Sentinel 1A, 2A a 3A, jejichž snímky je možné stáhnout z portálu Sentinels Scientific Data Hub po jednoduché registraci.
Data z družic Sentinel a služby programu Copernicus jsou pro všechny uživatele zdarma. Pouze u tzv. misí třetích stran, tedy různých družicových misí, jejichž data Copernicus využívá, podléhají licenčním podmínkám v závislosti na poskytovateli dat.

 

Chybí v seznamu otázka, na kterou neznáte odpověď a která by vás zajímala? Pošlete nám ji na copernicus@cenia.cz, rádi na ní odpovíme.

Přihlaste se do soutěže Farming by Satellite

Obecné Máte nápad, jak využít družicovou navigaci a data z pozorování Země v oblasti zemědělství a není Vám více než 32 let? Potom je právě pro Vás určena soutěž Farming by Satellite.

Sentinel 1B v operační fázi

Obecné Družice Sentinel 1B, která odstartovala 25. dubna 2016, úspěšně dokončila přípravnou fázi a nyní přešla do plného provozu, doplní tak své dvojče Sentinel 1A.

Copernicus v ČR na Facebooku

Obecné Pro zlepšení propagace programu byla zřízena FB stránka Copernicus v ČR, která by měla sloužit jako podpůrný nástroj webu a zároveň umožnit lepší komunikaci s některými skupinami uživatelů.

Veřejná konzultace Space strategy for Europe

Obecné Evropská komise připravuje Vesmírnou strategii pro Evropu. Za účelem transparentnosti a sběru informací ze všech zúčastněných stran nyní běží do 12. 7. otevřená konzultace tohoto dokumentu.

Seminář Sentinels4Regions

Obecné Dne 28. června proběhl v Bruselu seminář iniciativy NEREUS o možnostech využití programu Copernicus v krajích, jehož základním cílem bylo předání zkušeností mezi uživateli a výzva k jejich další spolupráci a většímu využití dostupných dat v krajích.
Stránky: 1  2  3  4  5  6  7