Copernicus v EU

 

  

 

     

 

 

Copernicus v ČR

 

 

 

 

    

 

Kontakt

  copernicus(at)cenia.cz

 

Vítejte na stránkách věnovaných evropskému programu pozorování Země Copernicus (dříve GMES) a stavu jeho implementace v ČR. Naleznete zde podrobné informace o programech pozorování Země Copernicus a GEOSS, obecně o dálkovém průzkumu Země a národních aktivitách v této oblasti.

Informační video (eng), které v krátkosti představuje fungování programu Copernicus a jeho hlavní přínosy.

 

Hlavní složky programu Copernicus

Služby

 

Území

 

Atmosféra

 

Krizové řízení

 

Bezpečnost

 

Mořské prostředí

 

Změna klimatu

 

Kosmická komponenta

 

Družice Sentinel

 

Přispěvatelské mise

 

Pozemní segment

 

In-situ komponenta

 

In-situ

Sentinel 3A odstartoval

Obecné Třetí družice vytvořená Evropskou kosmickou agenturou v rámci programu Copernicus, Sentinel 3A, odstartovala 16. 2. 2016 v 18:57 SEČ z kosmodromu v Plesecku.

Rodina družic Sentinel 3 se rozrůstá

Obecné V průběhu minulého týdne byla v Paříži podepsána smlouva mezi Evropskou kosmickou agenturou (ESA) a Thales Alenia Space of France na postavení dvou družic Sentinel 3C a 3D.

Družice Sentinel jako důležitý prvek při rozvoji aplikací pro zemědělství

Obecné

Náklady spojené s pořizováním dat byly v minulosti identifikovány jako jedna z hlavních překážek při rozvoji využití družicových dat v aplikacích pro zemědělství. Díky programu Copernicus se ale situace rychle mění k lepšímu.

Trendy ve vývoji monitorování globálního krajinného pokryvu

Obecné V nedávné době vydalo Společné výzkumné centrum (Joint Research Centre) kompendium obsahující informace o družicích provozovaných jak národními vesmírnými agenturami, tak i soukromými společnostmi, které splňují požadavky na globální pozorování krajinného pokryvu.

Konzultační workshop Služby Copernicus pro změny klimatu (C3S)

Obecné Dne 11. března 2016 proběhe Konzultační workshop Služby Copernicus pro změny klimatu (C3S). Hlavní náplní bude identifikace specifických potřeb, očekávání a pravděpodobných scénářů vývoje této služby po roce 2022.
Stránky: 1  2  3  4  5  6  7